Mehmet Akif Ersoy Mah. Ankara Wings Plaza B Blok No: 121 Yenimahalle / ANKARA

Estetik artık hemen her alanda karşımıza çıkıyor. Hal böyle olunca diş konusunda da çıkması kadar normal bir şey yok. Çünkü yapılan araştırmalarda insanların vücutlarında en çok dişlerinin güzel gözükmesini istediği bariz bir şekilde ortaya çıkıyor. Hal böyle olunca da kozmetik diş hekimliği de ön plana çıkıyor. Kozmetik yani estetik diş hekimliği sayesinde kişiler daha genç bir görünüme kavuşmuş oluyor.

Dişler zamanla beyaz rengini kaybedip daha sarımsı bir renge dönüşür. Sadece bu değil dişlerde oluşan kırık ve çatlaklar da olabilir. İşte bu tür durumlarda diş öyle bir bölgedir ki insanın kendi yaşından daha yaşlı gözükmesini sağlayacaktır. Bu sebeple kozmetik diş hekimliğinin rolü oldukça büyüktür.

Kozmetik Diş Hekimliği Artıları


  • Kişinin daha sağlıklı dişlere kavuşmasını sağlar.
  • Daha özgüven kazanmasını sağlar.
  • Sonrasında oluşabilecek daha ciddi diş problemlerinin önüne geçilmiş olunur.
  • Genç ve sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Kozmetik Diş Hekimliği Alanları


Kozmetik diş hekimliği birçok konuda kişilere yardımcı olmaktadır. Diş beyazlatma bunlar arasında en çok bilinendir. Fakat bunun yanı sıra kişilerin çoğu zaman diş teli takması gerekir. Diş teli uzun bir süre kişide kalacağı için bazı kişiler bu konuda karamsar olabiliyor. İşte estetik diş hekimliği bu konuda da kişilere bir artı sağlıyor ve şeffaf diş teli tedavisini geliştiriyor.

Bazı durumlarda kişinin diş eti öne çekilebilir ya da doğuştan bir şekilde diş eti bariz bir şekilde görülür. Bu durumdan rahatsız olan kişiler için yine diş eti şekillendirilmesi de sıklıkla rastlanan bir tedavi yöntemidir. Örneğin bazı durumlarda dişin düzeltilmesi için dişlerin belli bir oranda küçültülmesi gerekir. Bu işlem klasik bir şekilde yapıldığı vakit dişlerin epey bir küçüldüğü görülür ve bu da ister istemez kötü bir görüntüye yol açar. İşte kozmetik diş hekimliği sayesinde hem porselen hem kompozit kullanılarak dişlerde daha az bir küçülme yaşanır. Buna Hollywood gülüşü de denmektedir. Yani kozmetik diş hekimliğine başvurmanız durumunda çok daha güzel bir gülümsemeye çok daha sağlıklı dişlere kavuşmuş olacaksınız.

Call Now Button0312 346 00 46