Mehmet Akif Ersoy Mah. Ankara Wings Plaza B Blok No: 121 Yenimahalle / ANKARA

Diş problemleri hemen hemen herkesin belirli dönemlerde başına gelen bir durumdur. Diş konusunda sıkıntı yaşayan kişiler bu problemleri ertelememeli ve mümkün olduğunca en kısa sürede bir diş hekimine görülmelidir. Aksi takdirde ağrılar ve sıkıntılar daha çekilmez bir hal alacaktır. Genel diş hekimliği birçok diş problemiyle ilgilenmektedir. Bunları kısaca inceleyelim.

Diş Taşı Temizliği


Dişler günde en az 2 kere fırçalanmalıdır. Fakat buna rağmen diş fırçalama sırasında yapılacak bazı hatalar, diş ipinin kullanılması gerektiği gibi kullanılmaması gibi durumlarda diş taşı oluşacaktır. Bu diş taşının diğer adı da tartardır. Bu tartar oluştuğu takdirde diş hekimi tarafından temizlenebilir. Fakat ihmal edildiği takdirde de diş kaybına dahi yol açabilir. Bundan dolayı senede en az 1 kere dişinizin bakımı için diş hekimine gitmenizde fayda olacaktır. Aynı zamanda dişlerin daha parlak gözükmesi için de çalışmalar yapılabilir.

Diş Dolguları


Dişinde dolgu olmayan insan yok denecek kadar azdır. Dişlerde oluşan çürük durumunda çare bu dişe dolgu yapmak olacaktır. Genel diş hekimliği en çok bu durumla ilgilenmektedir.

Diş Protezi


Diş konusunda sıkıntı yaşayan kişilerin en sık tercih ettiği yöntemlerden bir tanesidir. Özellikle belli bir yaş üstündeki kişiler ya da başka sebeplerden dolayı dişini kaybeden kişiler diş protezi yöntemine başvurmaktadır.

Diş Çekimi


Dişin dolguyla ya da başka bir yöntemle kurtulmasının mümkün olmadığı bir durumda mecburen diş çekimi yapılacaktır.

20’lik Diş


Genel diş hekimliği konusunda birçok kişinin en çok korktuğu olaylardan bir tanesi şüphesiz ki 20’lik diş konusudur. Bu 20’lik dişler çoğu zaman çıkma anında tarifsiz bir ağrı yapacaktır. Bunun yanı sıra bazı 20’lik dişler gömülü olarak kalabilir. İşte bu durumda 20’lik dişin çıkmasının mümkün olmayacağı için yapılması gereken işlem gömülü dişi çekmek olacaktır. Bu da diğer işlemlere oranla biraz daha zorlayıcı bir işlemdir.

Genel diş hekimliğinin baktığı konular aşağı yukarı böyledir. Siz de bu tarz sorunlarla karşı karşıya kalmanız durumunda hiç vakit kaybetmeden diş hekimine görünmeli ve diş sağlığınızın yerine getirilmesini sağlamalısınız.

Call Now Button0312 346 00 46